Návody a diskuze o Gt4

Jak vyhrát 24h.závody

A tady je další originál návod od Tomka – cituji:

Tomek  2006-09-16 15:38:25     24 h / DE LA Sarthe I a II +Nurburgring
mikul: ...guru, guru, to už tu myslím bylo, budu si to muset nechat dát přeložit :-). Na Sarthe I by problém vzniknout neměl, AP tam vyhraje s kde čím, nikdy nesklamala Mazda 787B. Okolo Sarthe II jsme tu nedávno povídali, zalistuj trochu nazpátek. S nějakým hlubším nastavením si pro AP ale hlavu nelámu, především nevěřím, že po nastavení některých položek se to vůbec nějak promítne do jeho "umění" vyhrát, některé však sou. Abych "ukončil" :-) to věčný dilema Sarthe II, vše sem teď odzkoušel a je možný to do jisté míry brát jako Návod.
1) Výběr soupeřů - jedna ze dvou nejdůležitějších věcí, né-li ta nejdůležitější. Po restartu konzole! a vstupu do téhle jízdy vždy! naskočí tato kombinace soupeřů: R 89, 787B, Sauber, Minolta a XJR-9. Není však nejvýhodnější. Ze závodu je třeba vyskákat a hned se tam zase vrátit, hra přidělí jinou, pevně danou kombinaci soupeřů. Ani ta není to ono. Postupně vstupuj a vystupuj, až do startovního pole č.6. Hra zde nasadí přesně! tyto soupeře: R 92, 905, XJR-9, GT-40, 787B a Tvoje Minolta. Všimni si, že sem vzal první kombinaci soupeřů, kde se nevyskytuje Sauber! Z tohoto závodu již nesmíš vyskákat.
2) Seting - Gumy = přední HARD, zadní Super HARD. Tvrdost pružin = 2x 18. Výška nad vozovkou = 2x 65. Převodovka (druhá nejdůležitější položka!) = nejprve klikni na DEFAULT a pak přesuň AUTOSETING z čísla 17 na 12!!! je to sice velký zkrácení převodovky, ale aspoň blbec nehobluje tolik manťáky :-).A to je s mým setingem vše, to ostatní je originál. Nutno ještě podotknout, že i s tímhle nastavením občas (asi 1x za 5 kol) na rovince havaruje, ztrátu však dožene.
Ještě dodám, že na startu měla moje Minolta najeto asi 50 km a výkon zobrazený v tabulce Setingu = 1223 HP. Než začneš cokoliv dělat, kup Turbo, příslušné gumy a vyměň olej.
Průběh závodu - hned po staru v B-spec módu zmáčkni "trojůhelník", právě si ho naučil předjíždět :-), tato položka již zůstane sepnutá po celou dobu závodu. Medium Pace nech po celou dobu jízdy na č.3, v PITu na nic nešahej, ale hlídáš-li to, tak po najetí do uličky lze zmáčknutím křížku 5 vteřinek ušetřit, za 10 výměn skoro minuta. Postupně se Minolta dostane na první flek, ale až v kole 13 se tam usadí natrvalo. V průběhu závodu se jako největší konkurent projeví 787B, především pro méně PITů, ale Tvou Minoltu už nedožene. V kole 20 máš náskok asi 3 km, v kole 30 (po PITu) asi 4,5 km. V kole 40 dostane Trabant (ehm GT-40) kol 7 a speedyho 905ka kolo 1 :-), druhá Mazda se ztrátou 8,5 km už šanci nemá.... kolo 78 (4,20 hodiny od startu) = vidí Tvoje brzdový světla i druhá Mazda 787B, pěknej debakl pro Mazdu .... u 130 kol sem to vypnul. Celý by se to mělo dát možná vyhrát i se 787B, gumy asi Mid/Hard... můžeš testovat
No, je to dlouhý, ale snad si z toho něco vybereš a pak tady podáš zvěstování :-) jak to dopadlo.

 

Přidám citaci jednoho návodu a rady k úspěšnému zvládnutí 24-hodinového závodu v B-spec modu. Dá se použít k nastavení jakéhokoliv auta, a rady ohledně převodovky a rychlosti jsou nejdůležitější.
 
*Diskuze o všem co potřebujete k ukončení hry Gran Turismo 2- 4 na 100%
*Tento web vznikl dne 12.09.2009