Návody a diskuze o Gt4

Green Hell Tour 2010

Pravidla GH Tour

PRAVIDLA GREEN HELL TOUR

PRAVIDLA  The Green Hell Tour 2010 Gran Turismo 4

18 dní - 6 aut -1 okruh – NURBURGRING NORDSCHLEIFE
(Severní smyčce Nurburgringu se kvůli délce, záludnosti i přírodnímu prostředí přezdívá už mnoho let „Zelené peklo“)

Soutěž se skládá z jednotlivých závodů v GT módu.
Od 8. do 26.ledna to je celkem 6 závodů, které prověří Vašeho závodního ducha at už z gamepadem na gauči či ve virtuálním kokpitu za volantem DF či G25. Ukončení tour a vyhlášení celkových výsledků bude tedy 26.ledna 2010.

Až do vyhlášení výsledků je nutné zachovat tzv. informační embargo - tajnost zajetých časů, strategií, nastavení jednotlivých částí vozu atp. Termín pro zaslání finálního času končí pro všechny vždy v 19:50 aby už ve 20:00 hodin mohly být výsledky hotové a zpracovány v dizkusi. Zasílá se pouze konečný čas, bez možnosti pozdější opravy.
Své časy zasílejte na e-mail: liquid777@seznam.cz . Výsledky jednotlivých závodů budou rozeslány i na @maily všem účastníkům Tour. Stejný den, bude vyhlášen vždy v 16:00 hod. nový závod GH TOUR.
Může se stát, že z důvodu zaměstnání či jiného zaneprázdnění nebudu v některý den schopen provést vyhodnocení výsledků. O tomto budete předem informováni, odesílání Vašich časů bude probíhat stejně a vyhodnocení a lhůta pro odeslání času se posune na následující den dopoledne.
Pokud se cokoliv "přihodí" a nemůžete na net, zavolejte popř. pošlete SMS na: 737 012 620.

Výběr auta, závodu, délka závodu a počet kol: Určitý setting bude vždy součástí zadání, to proto že ne všechny závody budou stejné (kvůli danému) a na stejný počet kol. Společné budou všechny mít okruh ale v autech při jednotlivých závodech bude pokaždé rozdíl..někdy menší, někdy větší…
Není podmínkou splnit/dojet na prvním místě v závodě. Rozhodující je výsledný čas dosažený při ukončení závodu. Pokud nedojedete závod na prvním místě tak svůj výsledný čas zjistíte nejlépe tak, že uložíte replay závodu na kartu. Tam se vám zobrazí Váš výsledný čas.

Seting / nastavení aut a závodu.
Použití četů a kódů zakázáno.

Setting vlastního auta
V určitých závodech bude nastavování některých položek omezeno – to se bude vztahovat hlavně na výkonostní úpravy motoru - montáž motorových up-gradů zvyšujících výkonovou křivku atp. V jiných případech bude třeba možnost použít plné libovolné nastavení. Pak jsou položky jasné, lze nastavit cokoliv. Nastavený typ gum je možné v průběhu závodu v PITu měnit vždy..U každého auta je také automaticky povolena koupě přítlačného křídla (pro potřeby nastavení Downforce) , závodních kol a vždy je také automatickjypovolena výměna oleje.
Pokud bude v zadání závodu nějaké omezení úprav vozu (bude tam pravděpodobně vždy) bude to vypadat přibližně takto:

Úpravy Power performance (úpravy, které u auta přímo ovlivnují poměr výkon/váha) :

-Exhaust (up-grady výfuku): ………….

-Engine (motorové up-grady včetně nitra): ……………

-Turbo (up-grady turbodmychadla a intercooleru):……………..

-Weight reduction (komplexní snížení hmotnosti vozu) : ………….


Protože se jednotlivé údaje o přesném výkonu v jednotlivých částích hry rozcházejí (v garáži, v replay i v menu nastavení vozu jsou údaje rozdílné) budeme se řídit údajem v „menu pro nastavení auta“ kde je v pravém horním rohu vidět tzv. Engine Curve – křivka výkonu a točivého momentu, a právě údajem o výkonu ( v nastavení hry je třeba mít nastavenou měrnou jednotku výkonu - HP ), který je pod grafem uveden se budeme řídit. (!!!!!)


Úpravy Performance (ostatní úpravy ne přímo ovlivnující poměr výkon/váha):

- Brakes (up-grady brzdové soustavy): ……………….

- Drivetrain (up-grady převodovky, spojky a dalších součástí sloužících k přenosu výkonu a toč.momentu na hnací nápravu vozu): …………..

- Suspension (up-grady podvozkové soustavy – tlumiče s pružinami): …………..

- Tyres (jednotlivé varianty obutí pneumatik): ……………………..

- Other (zbylé up-grady kromě „snížení váhy“, které je zahrnuto v Power performance, tedy bezpečnostní klec, VCD controller, a „celková oprava“ auta pro bazarové a jízdou „unavené“ vozy): ……………….

Bodování.
Za první místo bude 15 bodů, za druhé 14, za třetí 13 bodů….. za patnácté 1 bod.
Celkový vítěz GH TOUR vyjde sečtením jednotlivých bodových výsledků. Při rovnosti bodů bude rozhodovat počet prvních míst v jednotlivých závodech, při jejich rovnosti počet druhých míst, popř. třetích míst, čtvrtých míst atd. Za neúčast 0 bodů.
Jednotlivé závody Tour jsou krátké, ale jdou rychle po sobě a věřim že se někteří celkem zapotí.., bude to chtít jak efektivní práci „v depu“ při nastavování vozu, tak efektivní práci a hlavně 100% koncentraci při jízdě samotné.. U některých možná i každé zbytečné zdržení bude ovlivnovat samotný výsledek, protože ne všichni budou mít velký časový prostor.

Způsob a čistota jízdy.
Jezdíme pro radost, není snad nikoho, koho by těšilo vítězství nějakým neférovým způsobem. Zkracování tratě, úmyslné odrazy od svodidel a "brzdění" nárazem do zadní části auta soupeře je zakázáno, avšak kontakt se soupeřem při jízdě v "balíku", podobně jako v reálu je přípustný. Vyjetí mimo trať kde není patrný úmysl si trať zkrátit a nebyl-li v daném kole dosažen rekordní čas na jedno kolo, není považován za přestupek s nutností jízdu opakovat.

Kontrola.
Fota se pořizovat nemusí, vznikne-li u někoho pochybnost, bude to spíš na čistotu jízdy. Povinností každého je nutnost uložit z daného závodu Replay. Případné pochybnosti je třeba prostřednictvím Diskuze u Milana řešit okamžitě, vždy v následujících pár dnech.

Hodně štěstí a příjemnou zábavu jakožto i trochu adrenalinu přeje

Vojta_GT

Velké poděkování patří Milanovi, který nám prostřednictvím svých stránek umožňuje pořádání a prezentaci takovýchto závodů a dále Pavlovi67 za poskytnutí několika rad a pravidel z dřívějších závodů – v podstatě jsem je vzal a jen trochu upravil pro potřeby Green Helll Tour.

P.S. Věřím, že po této tour se podaří všem pilotům, kteří zatím nemají odjetý DRM 34, tento těžký mission splnit.
Žádné komentáře
 
*Diskuze o všem co potřebujete k ukončení hry Gran Turismo 2- 4 na 100%
*Tento web vznikl dne 12.09.2009